6 טיפים לגינון יעיל וגינה מטופחת

גינה היא אחד האלמנטים החשובים בנכס ויש לה המון חשיבות, גינה מטופחת מעידה על תחזוקה טובה של הנכס. מעבר לכך, שטחים ירוקים משפיעים על בריאות הנפש וכן מהווים "ריאה ירוקה" במקומות עירוניים.

מכיוון שמצב המים בישראל נמצא בסיכון תמידי, בחרנו לרכז לכם מספר טיפים לגינה מטופחת בעזרת גינון יעיל.

מערכת השקייה- עצם העובדה שמשתמשים במערכת השקיה חוסכים במים מכיוון שאחד מתפקידיה של מערכת ההשקייה הוא להשקות באופן אוטומטי לפי נתונים שנכניס. הנתונים כוללים מרווחים בין השקייה להשקייה וכמה זמן תיקח כל השקייה. כמובן שעל מנת לחסוך מים בצורה המירבית כדאי לכוון את מערכת ההשקייה לפי צרכיהם של הצמחים הנמצאים בגינה ולשנות את השעון בין קיץ לחורף לסירוגין בשעות בהן אין שמש.

עזר נוסף לחיסכון במים הוא מחשב מים או קוצב מים, שבעזרתו ניתן להקצות את כמות המים לכל השקיה. 

שתילה- כשזה מגיע לטיפוח הגינה והשתילה חשוב להשתמש באנשי מקצוע שיודעים אילו צמחים לשתול על מנת לחסוך באנרגיה ולייצר מקסימום טיפוח במינימום משאבים. 

רצוי מאוד לבחור צמחים אשר צריכת המים שלהם נמוכה וכן צמחים שאינם בעלי מערכת שורשים גדולה שיכולים להעלות את צריכת המים בגינה. 

עבודת גינון כזאת מסופקת על ידי חברת ניהול בניינים שמנהלת את את זמני השתילות, זמני הטיפול ושוכרת את שירותיהם של גננים מוסמכים המתאימים את הגינה וטיפולה לאקלים הארץ ישראלי.

מערכת טפטפות- ההמצאה הפשוטה והגאונית של מערכת הטפטפות עשתה שינוי אדיר בכל הנוגע להשקיית גינות. מערכת הטפטפות מדייקת את פעילות ההשקייה ומגיעה באופן ישיר ומבוקר אל שורשי הצמח מבלי בזבוז מים על שטחים מתים. כדי שמערכת הטפטפות תעבוד בצורה הטובה והחסכונית ביותר יש לתכנן אותה נכון על מנת שתגיע לשורשי הצמחים וכן תכנון כמות הטפטפות לכל צמח על פי כמות המים לה הוא זקוק.

מדשנת- מדשנת עובדת כמו מערכת השקיה, היא בעצם מערכת דישון מתוכננת לכמות הזרמה מסוימת ופועלת באופן אוטומטי בסנכרון עם מערכת ההשקייה ובכך חוסכת דישון שלא צורך ולעתים גם עבודת גינון. 

חשוב לכוון את המדשנת כך שתתאים לכל צמח.

צמחייה מתה- טיפול בצמחייה מתה נעשה על ידי גנן בדרך כלל באופן קבוע. אנחנו ממליצים לטפל בצמחייה המתה על מנת להקנות מראה נקי ואסתטי לגינה וכן להחליף אותה בשתילת פרחים וצמחים המתאימים לכל עונות השנה. 

קילטור- פעולת הקילטור תורמת בכמה מישורים. השמש החמה בישראל מייבשת את האדמה ולכן פעולה זו בעצם "שוברת" את החלק העליון של האדמה ומאפשרת כניסה של אוויר, דישון ומים לחלקים הפנימיים של האדמה ולשורשי הצמחים. פעולה זו נעשית על ידי גנן מוסמך ותורמת לחידוש האדמה ומאפשרת צמיחה מחודשת.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן