5 שינויים קטנים שחוסכים אנרגיה בגדול

בתור חברת ניהול נכסים אנחנו יודעים שאחזקת נכס בישראל הוא עסק יקר ולעתים בעלי הנכסים נוטים לחסוך קודם כל בדברים הגדולים אך גם השינויים הכי קטנים יכולים לחסוך בגדול לטווח הרחוק.

ברוח המאמר, נחסוך במילים וניגש לעניינים, 5 דרכים לחסוך באנרגיה.

  1. החלפת נורות- נורות LED ונורת הן נורות חסכוניות המקטינות את צריכת החשמל. מחיר נורות הלד העלו הוא מעט יקר יותר, אך החיסכון שלהן גדול יותר מכיוון שהן עמידות ומחזיקות לזמן ארוך יותר וכן חוסכות בצריכת החשמל. נורות הLED הן נורות שיכולות להחזיק לאורך זמן של פי 25 מאשר נורות רגילות. בנוסף נורות לד מציעות מגוון רחב של צבעים ובהירות שמתאימות לכל אווירה.
  2. שעונים חכמים- שימוש בשעונים כמו שעון שבת המאפשרים את תכנון זמני הפעולה של מכשיר החשמל הוא דרך מצוינת לחסוך באנרגיה. השעונים מופעלים בזרם חשמלי ומאפשרים לכל אדם לתכנן מתי אותו מכשיר חשמלי יפעל, באיזה שעות ולעתים גם באיזה ימים. בכך ניתן למנוע שימוש שלא לצורך בחשמל.
  3. מערכת השקייה – מערכת השקייה ממוחשבת עובדת בדומה לשעון שבת, ניתן לכוון את מערכת ההשקייה לעבוד לפי איך שתרצו, להזין את הנתונים והשאר היסטוריה. במערכות ההשקייה הממוחשבות ניתן להגביל את זמן ההשקייה לכמה שנרצה וכן להגדיל ולהקטין את מרווח הזמן בין ההשקיות.
  4. בקר תאורה – בבניינים רצוי להשתמש בבקרי תאורה אשר מאפשרים חיסכון רב באנרגיה. בקר התאורה מאפשר שליטה בעוצמת התאורה וכן בכיבוי והדלקה של התאורה מרחוק. בנוסף, הבקר מזהה את עוצמת האור הטבעי ומתאים לכך את התאורה הפנימית. במקרה של אור טבעי בחוץ הבקר יודע לעמעם את התאורה ובכך לחסוך בגדול באנרגיה.
  5. בקר מים- דרך נוספת וחשובה לחיסכון באנרגיה היא שימוש בבקר מים. במדינת ישראל בה מעודדים חיסכון במים חשוב ורצוי להתקין מכשיר זה. הבקר יודע ללמוד את הצריכה של הנכס ולזהות אם יש נזילות או פיצוצים ובמידת הצורך סוגר את הברז מים.

מילות לסיכום,ישנן עוד המון דרכים לחסוך באנרגיה אצל כל אחד ואחד במגורים, בחרנו לרכז לכם את חמשת הדרכים החסכוניות ביותר והקלות ביותר, דרכים שכולן עובדות בשיטת "שגר ושכח". את כל השעונים, הבקרים והנורות מרכיבה בדרך כלל חברת ניהול ועד בית ובכך עוזרת לכם לחסוך באנרגיה אצלכם.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן