למה בכלל צריך חברת ניהול ואחזקה והאם היא שווה את זה ? (אזהרת ספוילר, היא כן)

ניהול ואחזקות מבנים היא עבודה במשרה מלאה, מכיוון שהיא עולם ענק.

בתוך העולם הזה ישנם טיפולים שגרתיים, חודשיים או שנתיים, התנהלות מול שוכרים ודיירים, התנהלות מול ספקים, טיפול בביטוחים, גביית תשלומים, תקלות שעלולות לקרות 24/7 ועוד המון התעסקות הכרוכה בניהול ואחזקת בניין.

דמיינו לכם את הסנריו הבא- אתם חוזרים הביתה אחרי יום מתיש בעבודה, מתיישבים על הספה ופתאום מקבלים טלפון- יש תקלה חמורה באחת המערכות של הבניין, כזאת שדורשת טיפול מיידי ואתם האחראים היחידים לטפל בה.

נשמע מפחיד לא? חברת ניהול ואחזקת נכסים נמצאת כאן בשביל שהסיטואציה הזו ישאר רק בגדר חלום רע.

אם עד כאן לא השתכנעתם, הנה לכם חמש סיבות למה צריך חברת ניהול והאם היא באמת שווה את זה?

 1. ראש שקט – אנחנו בטוחים שיש לכם מספיק משימות על הראש ושכנראה הייתם מעדיפים להשקיע את הזמן שלכם בדברים אחרים מאשר לרדוף אחר דיירים ולבקש תשלומי ועד.
  אחד מתפקידיה של חברת ניהול נכסים היא לעשות גם את "העבודה השחורה" כמו התנהלות מול הדיירים, התנהלות מול ספקים, טיפול בביטוחים ועוד.
  בנוסף לכל הניהול השוטף, נכנסת גם האחזקה השוטפת וטיפול בתקלות בכל הימים ובכל השעות.
  ככה שכל שאתם צריכים לעשות הוא פשוט להשכיר חברת ניהול ואחזקת מבנים.
 2. חוקים – כמו לכל דבר במדינה שלנו, גם ניהול ואחזקה של מבנה כפופים לחוקים שונים. אחד היתרונות בחברת ניהול ואחזקת בניינים הוא שהיא יודעת כיצד להימנע מתביעות ומטרחה משפטית. עם הבנה מוחלטת של החוקים,  חברת אחזקה עושה הכל על פי הספר ועל פי החוק מכיוון שיש לה את כל המידע וכל הכלים להתנהלות שלה.
 3. חיסכון בכסף ובזמן – כן, כשמשכירים שירותים כלשהם, נאלצים לשלם. אך כששוקלים חברת ניהול ואחזקה, חשוב להסתכל על התמונה המלאה – חברת ניהול ואחזקה מרכזת ממיטב אנשי המקצוע לטיפול השוטף והשגרתי וכן לטיפולים לא צפויים שצצים תמורת סכום מסוים כך שלא תצטרכו לשלם בנפרד כל פעם מחדש ולכל בעל מקצוע, אלא לגוף אחד בלבד. בנוסף, דואגת לגבות כסף מהשוכרים ולנהל את התקציב באופן מלא. הפתגם "זמן הוא כסף" נכון גם לכאן, הזמן שלכם שווה ואין סיבה שתמצאו את עצמכם משקיעים אותו בדבר אחר ממה שאתם רוצים. כאשר אתם נותנים את המושכות לחברת ניהול ואחזקה, אתם מאפשרים לעצמכם לבלות זמן בחיק המשפחה ובעשיית הדברים שאתם באמת רוצים ואוהבים.
 4. השקעה בנכסים רחוקים – כאשר אינכם צריכים לדאוג לכל נכס בעצמכם, אתם יכולים להשקיע בכל נכס שתרצו לא משנה מה המרחק שלו ואיזה סוג נכס זה בידיעה שיש מי שדואג לנכסים שלכם בהעדריכם.
 5. לעשות את זה נכון – אנחנו בטוחים שאתם יכולים לנהל ולתחזק את הבניין שלכם כמו שצריך, אך מטלה זו יכולה להיות מורכבת. בניינים דורשים המון סוגים של שירותים וטיפולים, דורשים ידע מקצועי נרחב הדורש מיומנויות, ניסיון ולימוד רב. על מנת שהבניין ייראה טוב ויתפקד טוב, דרושה המקצעויות המירבית מה שיש בידי חברת ניהול ואחזקה.

מסקנה,

חברת ניהול ואחזקת בניינים היא חלק בלתי נפרד מנכסים והשירות הרחב שהיא מעניקה לכל נכס חוסכת בזמן, כסף ובכאב ראש אדיר לבעלים, לדיירים ולשוכרים. זאת תחושה נפלאה לדעת שהנכס שלכם נמצא בידיים טובות שרואות את טובת הנכס בראש מעייניה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן