אילו טעויות נפוצות קיימות בניקוי ותחזוקת מבנה משותף?

תחזוקת וניקוי נכס הן לא צחוק, הן דורשות הרבה ניסיון והרבה מאוד עבודה על מנת להגיע לתוצאה הבטוחה והטובה ביותר. הבניין בנוי מהמון מערכות שונות שדורשות תחזוקה רציפה ומבוקרת על מנת למנוע תקריות בטיחותיות וגרירת תקלות נוספות. ישנן מספר טעויות נפוצות שחשוב להימנע מהן, לכן ריכזנו אותן כאן על מנת לעזור לכם להימנע מהן.

תמחור נמוך- לעתים, כשמשלמים פחות עלולים בסופו של דבר, לשלם הרבה יותר. טיפול איכותי למערכות השונות במבנה הכרחי כמו חמצן לבני אדם. מחיר הטיפול האיכותי עלול להיות גבוה יותר אך מונע בלאי ותקלות מיותרות. השקעה באיכות הציוד תאפשר שימוש בציוד לזמן ארוך יותר ותצריך פחות תיקונים וטיפולים. בקטגוריה זו נכנס גם מחירם של אנשי מקצוע. המערכות השונות בבניין עלולות להיות מאוד מסובכות ולכן חשוב שהידיים שיטפלו בהן יהיו נכונות. טיפולים ותיקונים מחייבים אנשי מקצוע עם תעודות וניסיון ועל כך אסור להתפשר. זכרו, הזול ביותר עלול להפוך ליקר ביותר.

אי ביצוע ביקורות ודחיית טיפולים– כן, לרוב בעיות צצות כאשר לא נוח לנו להתעסק בהן, למעשה זה קורה כמעט תמיד. אך כשזה נוגע לביקורות טיפולים צריך לפנות את הלו"ז ולתת זמן לדברים האלו. ביקורות קבועות מאפשרות גילוי מוקדם של בעיות ומונעות התלקחות מבעיות קטנות לגדולות, לדוגמה – ביקורת קבוע של מערכת המים תאפשר מציאת דליפות, עובש, לחצים לא נכונים ובעיות נוספות. בדומה לביקורות, יש חשיבות גדולה בטיפול בבעיה ברגע שהיא קורית מכיוון שדחייה או אי טיפול מיידי בבעיה עלולים לגרום לנזק רב ולדיירים לא מרוצים.

תקציב לא ריאלי- טיפולים ותיקונים פתאומיים יכולים להיות יקרים מאוד ולכן, חשוב לבנות תקציב חודשי שמיועד אך ורק למקרים כאלו. במידה ואתם משכירים את שירותיה של חברת ניהול ואחזקה של מבנים, אינכם צריכים לדאוג לזאת אך במידה ואתם עושים זאת בעצמכם, יש צורך לגלם בשכר ועד הבית כסף למקרי חירום.

הקצאת שעות ניקיון לא מתאימות- בתוך בניינים עוברים עשרות ולעתים מאות אנשים ביום ולכן חשוב מאוד להקצות את כמות השעות המספקת לניקיון הפנימי והחיצוני של הנכס. בניין דורש ניקיון יסודי מידי יום ובמיוחד ביום האחרון לשבוע. במקרה ואינכם יודעים כמה זמן יקח לביצוע המשימה, אנחנו ממליצים לא לקחת ריזיקה של זמן ולבקש זמן ארוך יותר על מנת להבטיח תוצאה טובה.

מכיוון שלכל בניין יש צרכים שונים, כדאי להיעזר בתוכנית ניקיון מסודרת שמגדירה מראש את הזמנים הנכונים לביצוע המשימה ובכך חוסכת זמן.

תוכנית הניקיון תורמת גם בנושא הפיקוח בכך שהיא מספקת השגחה על העבודה ובדיקה כי היא

מתבצעת כראוי ובזמן שהוגדר בתוכנית הניקיון. 

מתודולוגיה שגויה- לכל ניהול יש מודל מסוים על פיו פועלים. המודל מכיל בתוכו את כל דרכי הפעולה והגישות. גם לניהול ותחזוקה של מבנה משותף צריכה להיות מתודולוגיה ברורה ומותאמת למבנה הספציפי הזה. השיטות והכללים של חברות אחזקת מבנים צריכות להיות מדויקות לכל מבנה מכיוון שמתודולוגיה שגויה עלולה לגרור פגיעה בבטיחות, הוצאה כספית מיותרת, שימוש מוגבר בכוח אדם שלא צורך ועוד המון בעיות.

שורה תחתונה,ריכזנו לכם כאן את הטעויות הנפוצות שקורות בניהול ואחזקה של מבנה משותף.
מה שמאחד הכל הוא פשוט לוודא שהניהול והאחזקה של המבנה שלכם מתנהל בהתאמה מדויקת לצרכים שלו. הן מבחינת הניקיון, אנשי המקצוע, התמחור והמתודולוגיה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן